poniedziałek, 25 stycznia 2016

Nowy cykl na blogu: Przeczytane

Przy okazji postanowienia o rozwoju osobistym w tym roku, zdałam sobie sprawę, że zaniedbałam swoją pasję. Pasję, którą ma wiele osób, ale jakże przyjemna to rzecz. 
Moją pasją od najmłodszych lat było czytanie. Tak, kocham czytać. Uwielbiam zatracać się w akcji książki, utożsamiać z bohaterami i przeżywać ich przygodny jak własne. 

Czytanie to coś wspaniałego. Czytanie pozwala przenosić się w całkiem inny świat. Rozwija umysł, wyobraźnię, często też empatię, poza tym dzięki czytaniu niestraszna jest ortografia. Uwielbiam czytać. Myślę, że lubię pisać właśnie dzięki tej pasji. Dzięki czytaniu chcę próbować nowych rzeczy, nowych smaków, nowe miejsca. Czytanie zaraża pasją życia. Myślę, że to ono nakręca mnie na próbowanie różnych rzeczy - od rękodzieła po rozwiązywanie zadań matematycznych. Czytanie jest cudowne. I tak wiem, że piszę jak człowiek uzależniony, ale uwaga - czytanie uzależnia!

Pomysł na cykl wpisów na blog pojawił się podczas sporządzania mojej listy czytelniczej na najbliższy czas. W dużej mierze wiąże się to z moim postanowieniem rozwoju osobistego. Robiąc tą listę zauważyłam jak bardzo zaniedbałam siebie i swoją pasję. Czytałam tylko z doskoku, najczęściej artykuły, blogi i krótkie informacje.Pomyślałam sobie dość i zaczęłam na nowo czytać. Najpierw postanowiłam doczytać książki, które zaczęłam czytać. Nie znoszę czytać kilku książek na raz - a właśnie tak zaczęłam robić. Raz miałam ochotę na to, raz na tamto i takim sposobem nic nie przeczytałam do końca. Powoli kończę kolejne zaczęte dawno temu pozycje i już układam kolejność w jakiej będę czytać kolejne książki.  Znów wpadłam w książkowy ciąg. Chciałabym tyle przeczytać, a najlepiej już, teraz, natychmiast i pomyślałam, że fajnie byłoby podzielić się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami po przeczytaniu danej pozycji książkowej.

Na początek mogę zdradzić, że już w kolejce do wpisów czekają dwie książki a w tym tygodniu pojawi się właśnie wpis z nowego cyklu przeczytane. Zdradzę, że pierwszą książką będzie pozycja z zakresu szeroko pojętego rozwoju osobistego, a kolejną coś co czyta się wielką przyjemnością. Mam nadzieję, że mój nowy projekt spodoba się Wam i będzie dobrą okazją do polecania sobie pozycji wartych przeczytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz